Birmingemas pūtēju orķestris Lielajā ģildē

2017.gada 21.oktobrī plkst.19.00 Lielajā ģildē skanēs Birmingemas pūtēju orķestra (Birminghem Symphonic Winds) koncerts. Pasaules pirmatskaņojumu, komponistam klātesot, piedzīvos Martina Elerbija (Martin Ellerby) kompozīcija “Parīzes portreti”. Diriģents – Kīts Allens (Keith Allen), perkusiju solo – Simona Rebello (Simone Rebello). Birmingemas pūtēju orķestra koncerts notiks IX Baltijas valstu pūtēju orķestru diriģentu un ansambļu vadītāju foruma ietvaros.

Birmingemas pūtēju orķestris ir viens no vadošajiem Lielbritānijas amatieru pūtēju orķestriem, kura viesošanās Rīgā ir nozīmīgs notikums ne tikai kā augstvērtīgs koncerts tā apmeklētājiem, bet arī profesionālā meistarklase diriģentu un ansambļu vadītāju foruma dalībniekiem. Veidojot repertuāru, orķestris lielu uzmanību un nozīmi piešķir jaunradei un mūsdienu pūtēju orķestru mūzikai. Lielajā ģildē skanēs britu komponistu Filipa Spārka (Philip Sparke), Gaja Vūlfendena (Guy Woolfenden), Keneta Hesketa (Kenneth Hesketh), Roba Vifina (Rob Wiffin) un Dereka Buržuā (Derek Bourgeois) skaņdarbi. Tāpat klausītājus priecēs arī austrāļu komponista Persija Greindžera (Percy Grainger) un japāņu komponista Takamasa Sakai kompozīcijas. Koncertā Latvijā orķestri diriģēs tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Kīts Allens.

Lielajā ģildē 21.oktobra vakarā gaidāms īpašs notikums – Martina Elerbija opusa “Parīzes portreti” pasaules pirmatskaņojums Birmingemas pūtēju orķestra sniegumā. Britu komponista M.Elerbija darbus atskaņo un ieraksta visā pasaulē. IX Baltijas valstu pūtēju orķestru diriģentu un ansambļu vadītāju foruma ietvaros komponists ieradīsies Latvijā, lai ne tikai Lielajā ģildē būtu klāt pirmatskaņojumā, bet arī, lai kopā ar orķestra diriģentu Kītu Allenu vadītu meistarklasi, kuru aicināti apmeklēt visi foruma dalībnieki. Forumam pieteikties iespējams ŠEIT.

Koncertā klausītājiem iespēja dzirdēt arī perkusionistes Simonas Rebello solo. S.Rebello muzikālo izglītību ieguvusi Karaliskajā Ziemeļu Mūzikas koledžā. Kā solo māksliniece un perkusiju kvarteta BackBeat dalībniece uzstājusies Ķīnā, Japānā, ASV un Eiropas valstīs. Soliste sadarbojusies ar tādiem mūziķiem kā Mika, Beverlija Naita (Beverly Knight) un Aleksandra Bērka (Alexandra Burke).

IX Baltijas valstu pūtēju orķestru diriģentu un ansambļu vadītāju forumu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Ieejas biļetes uz Birmingemas pūtēju orķestra koncertu iespējams iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.