IX BALTIJAS VALSTU PŪTĒJU ORĶESTRU DIRIĢENTU UN ANSAMBĻU VADĪTĀJU FORUMS

2017.gada 21. un 22.oktobrī Rīgā jau devīto reizi notiks Baltijas valstu pūtēju orķestru diriģentu un ansambļu vadītāju forums: meistarklases, diskusijas, prezentācijas, mūzikas instrumentu un nošu izstāde, koncerti orķestru diriģentiem, ansambļu vadītājiem, mūzikas skolotājiem un audzēkņiem, ikvienam interesentam.

“Foruma ieguvums ir tā dažādībā un piedāvātajā iespējā profesionāli pilnveidoties ne tikai meistarklasēs, bet arī apmeklējot orķestru un ansambļu koncertus. Forumā aktualizējam pūtēju orķestru un mūzikas skolu pūšaminstrumentu nodaļu sadarbību un mijiedarbību, kolektīvo muzicēšanu kā neaizvietojamu mācību metodi. Forums ir vienīgais šāda veida nozares profesionāļu saiets Baltijas valstīs, stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra pūtēju orķestru eksperte Astrīda Ķēniņa. 

Sākotnēji - 2009.gadā, forums radās kā nepieciešamība aktivizēt pūtēju nozares profesionāļus - pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu specialitātes skolotājus, orķestru diriģentus, mūzikas speciālistus, komponistus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Šobrīd forums ir kļuvis starptautiski atpazīstams. Dalībnieku vidū ir mūzikas speciālisti ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī no Polijas, Somijas, Nīderlandes, Krievijas, Baltkrievijas, Ungārijas, ASV, Norvēģijas, Lielbritānijas, Itālijas.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ir foruma norises vieta, kur ikvienam apmeklētājam 21. un 22.oktobrī būs iespēja apmeklēt izstādi - Latvijas un Igaunijas mūzikas instrumentu veikalu ekspozīcijas.

Lai arī foruma mērķauditorija ir orķestru diriģenti un mūzikas skolotāji, tā formāts dod iespēju apmeklēt gan koncertus, gan meistarklases ikkatram. Šogad forumā meistarklases vadīs: Marketas Universitātes (Marquette University) pūtēju orķestru diriģents Ēriks Džaners (Eric Janners), ASV; Bernds Brendli Šille (Bernd Braendli Schille), Vācija/Latvija; Karaliskās Ziemeļu Mūzikas akadēmijas direktore, profesore Dr. Linda Merrika (Dr.Linda Merrick), Lielbritānija; Karaliskās Ziemeļu Mūzikas akadēmijas Sitaminstrumentu nodaļas vadītāja Simona Rebello (Simone Rebello), Lielbritānija; Latvijas Universitātes profesore, Dr.habil.paed. Ausma Špona; Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, ausu, kala un deguna slimību klīnikas vadītājs dr. Dins Sumerags; Lietuvas Valsts pūtēju orķestra Trimitas mākslinieciskais vadītājs Ugņus Vaiginis (Ugnius Vaiginis); Nacionālo Bruņoto spēku orķestra Sitaminstrumentu grupas un ansambļa vadītāja, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas skolotāja Dzintra Knābe; Nommes mūzikas skolas skolotājs, diriģents Aigars Kostabi (Aigar Kostabi), Igaunija; JVLMA docētājs Andris Arnicāns (baroka fagots); komponists Martins Elerbijs (Martin Ellerby) un diriģents Kīts Alens (Keith Allen), Lielbritānija; Birmingemas pūtēju orķestra pikolo flautists Dr. Milinds Arolkers (Dr.Milind Arolker), Lielbritānija; Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Džeza klases docents Skirmants Sasnausks (Skirmantas Sasnauskas).

KONCERTU PROGRAMMA

21.oktobrī plkst.10.00 Atklāšanas koncerts

Piedalās: Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, diriģents Guntis Kumačevs

Programmā: igauņu, lietuviešu un latviešu komponistu mūzika - Eduards Balsis, Eduards Tamms, Heino Ellers, Rimants Giedraitis, Marina Vidmonte

21.oktobrī plkst.15.40 Ansambļu koncerts JVLMA Lielajā zālē

Muzicēs Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņi

21.oktobrī plkst.19.00 Birmingemas pūtēju orķestra koncerts Lielajā ģildē

Diriģents Kīts Allens, perkusiju solo Simona Rebello

Programmā: Filipa Spārka, Persija Greindžera, Martina Elerbija, Keneta Hesketa, Dereka Buržuā, Takamasa Sakai, Gaja Vūlfendena un Roba Vifina mūzika

22.oktobrī plkst.12.40 Latviešu mūzikas koncerts JVLMA Lielajā zālē

Piedalās Latvijas Universitātes pūtēju orķestris

Diriģenti: Jānis Puriņš, Jānis Kaģis un Ēriks Džaners

Programmā: Gunāra Ordelovska, Jura Karlsona, Riharda Zaļupes, Andra Baloža mūzika

22.oktobrī  plkst. 15.30 ”Solo ar orķestri” JVLMA Lielajā zālē

Koncertprogrammu iestudē Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris, diriģents Andis Karelis

Solisti: Inga Meijere (saksofons), Sigurds Lallo (basklarnete), Eduards Lipāns (tuba), Alise Kante (vokāls)

Programmā: Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Aivara Krūmiņa, Ingas Meijeres, Anda Kareļa mūzika

Ieeja koncertos Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā bez maksas. Uz Birmingemes pūtēju orķestra koncertu Lielajā Ģildē biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs.